• Dicynone

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať na Váš názor na užívanie lieku Dicynone 500. Už som raz písala kvôli kľudovému režimu - v 16tt cez víkend sa mi spustilo zrazu krvácanie tmavou krvou, bez zrazenín, bez bolestí, ale cca na jednu celú vložku, doslova tieklo. Bola som na urgente, vraj je všetko v poriadku našťastie, že len musela prasknúť cievka a zrazu teda vytiekla, že šlo o starú krv, tam už som prestávala krvácať.. Bol mi predpísaný Dicynone500, 2x1tbl denne vraj na pár dní... Ak odvtedy krvácanie nemám, sem tam len slabé hnedé špinenie v malom množstve, môžem ho prestať užívať? V piatok mám zároveň poradňu u môjho gyn., dovolať sa mi do ambulancie nedarí... Mám ho užívať aspoň do tejto poradne podľa Vášho názoru alebo ho môžem skúsiť vysadiť? Na čo presne tento Dicynone je? Nemôže ovplyvniť výsledky tripple testov, ktoré ma čakajú v piatok? Ďakujem pekne za Vašu odpoveď a čas.

    Dobrý deň,
    Dicynone spevňuje drobné cievy a podáva sa pri plošnom krvácaní z drobných ciev. Nikdy nebol dokázaný jeho benefit pri hroziacom potrate a krvácaní v tehotnosti, napriek tomu sa často podáva. Osobne ho nedávam.