• Hodnoty prietokov

    Dobrý večer,
    čítam vašu poradňu,ale napriek tomu by som chcela položiť vlastnú otázku ohľadom rozmerov plodu a hodnôt prietokov. V 30. týždni som bola na USG a lekár zistil tieto hodnoty plod: BPD 78 31+1 , FL 61 31+3 , FAC 276 31+4 a odhadovaná váha bola 1750 g, vraj je bábetko trošku väčšie na svoj vek, hodnoty prietokov boli S/D 3,40 a RI 0,72 dr. skonštatoval, že sa jedná o ľahkú poruchu prietokov placentou a naordinoval mi Oxyphylin 3x1 tabletu denne . Viem, aký je váš názor na užívanie liekov na prietoky, preto sa vás pýtam, či sa mám obávať,alebo je to OK? Dnes som bola na kontrole prietokov zas a dnes končím 32. týždeň hodnoty nameral RI 0,65 a S/D 2,9, vraj ľahká porucha pretrváva a mám naďalej užívať lieky, hmotnosť teraz nezisťoval, vraj až o 2 týždne , keď pôjdem do poradne. Ďakujem za skorú odpoveď:)

    Dobrý deň,
    to je skutočne paradox:" dieťa je vačšie a má zlé prietoky. Je to samozrejme naprostý nezymsel, Váš plod má hodnotu prietokon úplne normálnu a pekne rastie, nemusíte sa stresovať. Okrem toho Oxyfylín je úplne neúčinný.