• prietoky v 30tt

    Dobry den pan doktor, citala som Vase nazory a odpovede a preto sa na vas obraciam s jednou otazkou.
    V 28+0 som bola na 3D utzv na sukr.klinike, kde vysli vsetky hodnoty v poriadku plod bol velkostne tyzden popredu mal 1 496 g a hodnota RI bola 0,63.
    Dnes som 29+6 a bola som na utzv u svojho statneho lekara, ten vsetko pomeral a hodnota RI mu vysla zvysena 0,78. Plod ma uz hmotnost 2 001 g je podla biometr.merani 2az3 tyzdne popredu. zodpoveda 33+0. Nalez na placente sa tiez javil taky, aky by som mala mat az o 2-3 tyzdne (lekar hovoril nieco o prstencovych utvaroch a o starnuti placeny). Dalsie hodnoty BPD:83, HC:315, AC:293, FL:57, placenta fundus granding II-III. plodova voda v norme. Myslite, ze je coho sa obavat...vacsinou pisete, ze hodnoty prietokov nie su podstatne ak je plod symetricky a dobre sa vyvija..v mojom pripade je plod velky viac ako ma byt. Co si o tom myslite, resp. ake rizika mi hrozia? Lekar mi zatial nepredpisal lieky...o 2 dni mam ist opat na zmeranie RI. Budem vdacna za Vas nazor...

    Dobrý deň,
    je to tak ako píšem, nemáte placentárnu nedostatočnosť, ak plod rastie tak ako má, prietoky sú iba pomocné vyšetrenie u stavov, kedy je podozrenie na rastové zaostávanie plodu, u symetrického plodu hodnota nič nehovorí, okrem toho je doležitá aj dynamika a celkový stav plodu.