Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • prietoky v 30tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor, citala som Vase nazory a odpovede a preto sa na vas obraciam s jednou otazkou.
  V 28+0 som bola na 3D utzv na sukr.klinike, kde vysli vsetky hodnoty v poriadku plod bol velkostne tyzden popredu mal 1 496 g a hodnota RI bola 0,63.
  Dnes som 29+6 a bola som na utzv u svojho statneho lekara, ten vsetko pomeral a hodnota RI mu vysla zvysena 0,78. Plod ma uz hmotnost 2 001 g je podla biometr.merani 2az3 tyzdne popredu. zodpoveda 33+0. Nalez na placente sa tiez javil taky, aky by som mala mat az o 2-3 tyzdne (lekar hovoril nieco o prstencovych utvaroch a o starnuti placeny). Dalsie hodnoty BPD:83, HC:315, AC:293, FL:57, placenta fundus granding II-III. plodova voda v norme. Myslite, ze je coho sa obavat...vacsinou pisete, ze hodnoty prietokov nie su podstatne ak je plod symetricky a dobre sa vyvija..v mojom pripade je plod velky viac ako ma byt. Co si o tom myslite, resp. ake rizika mi hrozia? Lekar mi zatial nepredpisal lieky...o 2 dni mam ist opat na zmeranie RI. Budem vdacna za Vas nazor...

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to tak ako píšem, nemáte placentárnu nedostatočnosť, ak plod rastie tak ako má, prietoky sú iba pomocné vyšetrenie u stavov, kedy je podozrenie na rastové zaostávanie plodu, u symetrického plodu hodnota nič nehovorí, okrem toho je doležitá aj dynamika a celkový stav plodu.