• prietoky, sklz v raste dietata

    Dobry den, prosim Vas, potrebujem poradit - teraz som v 34+3 tt. V 31 tt ma moj gynekolog poslal na rizikove odd. pre predcasne zretie placenty aby ma pravidelne sledovali. Na rizikovom mi p. Dr. povedala, ze sa to uz dnes nesleduje, ale urobila mi ultrazvuk:

    TT podla PM: 32+0
    BPD: 80,42
    TAD: 250,54
    FL: 56,16
    Poloha: KP
    Morfologia: 1470 gr
    S/D: RIAU: 0,64
    Zodp. tt: 30+3

    Prietoky su vraj v poriadku a na kontrolu som mala prist o 2 tyzdne - o 2 tyzdne ma p. Dr. nemohla zobrat a mala som prist o dalsie 3 dni.

    Hodnoty dalsieho UZV:
    TT podla PM: 34+3
    BPD: 82,64
    TAD: 281,10
    FL: 58,65
    poloha: Hlav.
    Morfologia: 1870 gr.
    S/D: RI a.u. : 0,71
    RI a.c.m.: 0,85
    Zodp. tt: 32+0

    Moje subjekt.: prietoky zneli slabsie a pomalsie ako v tom 32 tt, preto som sa pytala p. Dr. ci je vsetko v poriadku - spytala sa ma, kolko vody som dnes vypila (cca 1/2l) - preto mi kazala ist vypit 1,5 l vody a mam prist nanovo na UZV: z tohto druheho UZV zapisala hodnoty vyzsie a povedala aby som prisla na kontrolu o tyzden.
    Som velmi znepokojena a bojim sa o svoje dietatko - poradte mi, prosim Vas, ci su hodnoty prietokov v norme a co by sa podla Vas malo robit zo strany doktorov? - ako casto by som mala chodit na UZV?, ake hodnoty prietokov su uz pre dieta zivot ohorozujuce? za akych okolnosti je vhodnejsie vyvolat porod? moze moj prijem tekutin ovplyvnit kvalitu prietokov?

    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    hluk v prístroji nemá s hodnotami nič spoločného, to sa nastavuje umelo. A hodnoty máte v poriadku, dieťa aj narástlo. Napiť ste sa mala podľa mňa preto, aby ste mala naplnený mechúr a lepšie podmienky na vyšetrenie.