• Plodová voda?

    Dobrý deň pán dr.. Som v 27tt a mala som tráviace ťažkosti - bolesti v žalúdku, ktoré začali večer a pretrvávali miestami aj v noci (nesadlo mi jedlo) a nebola som si istá, či náhodou pri veľkej potrebe nešla zo mňa aj plodová voda. Teraz mi bábo dosť tlačí na moč. mechúr, chodím veľmi často močiť, čo je v teho normálne. Len ma trošku znepokojil únik tekutiny, nebol to taký samovoľný, neovládateľný únik, že by sa nejak nedal udržaŤ, ale bol to taký vačší prúd tekutiny možno 1 dcl... pri vykonávaní stolice (pri tlačení)... tak neviem, či to bol moč, alebo nedajbože pl. voda. Pohyby cítim v pohode, ani žiadne iné príznaky nemám,ani bolesti, pichanie, tvrdnutie. Ubehlo 24 hodín. Mám aj vložku, ale nič samovoľné zo mňa okrem trošku mliečneho hlienu nevychádza. Neviem, či sa mám znepokojovať a robiť paniku. Ďakujem. Podobné sa mi stalo pri prvom dieťati a bol to moč... Kedy može nastať únik plodovej vody, predchádza tomu nejaká príčina...

    Dobrý deň,
    na 99% to bol moč, ale bez vyšetrenia sa to nedá potvrdiť. Dajte si vložku, ak presiakne, navštívte nemocnicu, ak ostane suchá, nebola to plodová voda.