Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Žltý výtok

  , Autor: Abc

  Dobrý deň, som v 13tt a posledný týždeň mam stále mokro na gackoch a sem tam aj taky žltý výtok. Nemám ani pálenie, ani zápal, ani svrbenie. Je to ok? Možno skoro na tauto otázku, ale...Nemôže to byť plodová voda?

Podobné otázky

 • Hlienova zátka alebo mykóza ?

  , Autor: P.........

  Dobry deň dnes som 27+6 týždeň tehotenstva a dnes a včera keď som išla na malú potrebu utrela som sa tak som si všimla na toaletnom papieri taký hustý žltý výtok nebolo toho veľa skôr taká hrčka ako sopeľ alebo neviem k čomu by som to prirovnala. Stalo sa mi to jeden krát včera a jeden krát dnes pri tej malej potrebe. Mám strach či to není hlienova zátka alebo mykóza pretože mykózu som mala už viac krát a pár dni dozadu som mala žltý výtok ako mam zvyčajne pri mykóze tak som si začala vkladať macmiror. A už keď sa stane že ta hlienova zátka odchádza tak sú aj nejaké bolesti alebo niečo že sa blíži pôrod ? Inak pohyby cítim bábätka hýbe sa stále aj cez deň aj cez noc. Akurát mi začalo ešte to že za deň príde niekoľko krát taka nevoľnosť na zvracanie alebo to bude asi tým že som začala 3 trimester. Akurát sa mi stalo túto noc ešte že som nemohla spať, zobudila som sa o druhej v noci a už sa mi nedalo zaspať niekoľko krát mi prišlo zle na zvracanie a občas ma chvíľu zabolí v podbrušku ale to je asi normálne.
  Myslíte že to je hlienova zátka alebo to je len taky obyčajný výtok ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takýto výtok neznační absolútne nič zlé, ani odchod "hlienovej zátky" by neznamenal hrozbu predčasného pôrodu. Ak máte svrbenie alebo pálenie, kúpte si krém na mykozu, inak to neriešte.

 • Výtok/čistenie po užití Gynimum

  , Autor: Sisa

  Dobrý deň,
  Prosím Vás aktuálne užívam po Fluomizine (dobraté celé jedno balenie) vaginálne Gynimum intim care probiotiká (dnes druhý deň užívania) s tým, že dnes sa mi vyskytol belavý až svetlo žltý výtok a zároveň vyšla akoby číra tekutina (moč to nie je) bez zápachu, bez krvi na nohavičkách. Bez bolestí v podbrušku.
  Je možné, že to mám pri užívaní Gynimum intim care?
  Vopred Vám ďakujem!

 • Žltý výtok bez akýchkoľvek iných príznakov v 19tt.

  , Autor: Lenik1999

  Dobrý deň prajem, už dlhšiu dobu ( cca 3 týždne) ma trápi žltý, žlto biely výtok. Iné príznaky nemám. Nič ma nesvrbi, nepáli. Bola som aj u gynekologicky, mykoza sa nepotvrdila. Viete co by mohlo byt dôvodom?. Ďakujem za informácie.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  môže ísť o bežný tehotenský výtok, ktorý je spôsobený nadmernou stimuláciou pošvy tehotenskými hormónmi. Ak lekárka nenašla iné známky zápalu, nie je potrebné to riešiť.

 • otazka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Chcem, sa opytat uz zajtra bude 7den co nemam menzes a mesto toho mam iba zlty vytok na slipovej vlozke ,byva takyto vytok byva v tehotenstve uz ste sa stym stretli test po 4dnoch po vynechani mi nevysiel ,dakujem za radu

 • vytok 39tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  Som v 39 tt..a už par dní(cca 5)mám výtok,taký bielo žltý.Liečim sa čípkami Macmiror,mala som vytok uz davnejsie a hnis v moči.Lekár po cievkovaní zistil že je to hnis z výtoku.Viem,že žltý výtok je zrejme z čípkov ale ide o to že čípok si nedávam každý den čiže som si všimla že nieje len vtedy ked si dám večer čípok.Preto sa chcem spýtať..je možné že je to výtok už tzv.hlienova zátka??može ten výtok trvať už tolko dní?vopred ďakujem za odpoveď..