• privelka hlavicka / unik plodovej vody?

    Dobry den,

    mam na Vas tych otazok viac. Teraz som 27+1. Bola som v pondelok na UZV, podla menzes 26+6, maly ma ale 1300g, co vraj zodpoveda 29+1. Lekar skonstatoval, ze ma privelku hlavicku (BPD=75N30). Poslal nas kvoli tomu na specialny ultrazvuk s komentarom, ze sa mam bezpodmienecne este v ten den objednat a ked som sa spytala, ze preco, co by to mohlo znamenat - povedal mi, ze to mam urobit preto, aby som mohla pokojne spavat. Priznam sa, ze mi velmi nepomohol, lebo vobec neviem, co je vo veci, akurat som nervozna z toho, ze so mnou takto jednal. Malemu nasli v 20tt cystu na hlave, ale ta sa za ten cas zmensovala tak, ze nam pred 3 tyzdnami povedali, ze ma uz len 4mm a ze uz by ju ani nenasli, keby o nej nevedeli. Tento lekar cystu nekomentoval, skor ma odbil, ze ma vela pacientok a teda nema cas. Mohlo by to dako suvisiet? Vsetky ostatne vysetrenia mam negativne.

    A druha moja otazka sa tyka toho, ze si posledne dni nachadzam mokre nohavicky, no nie je to unik mocu (nezapacha to, bezfarebne) ani vytok, aky by som poznala, lebo toto je riedke. Mohla by to byt v malom mnozstve plodova voda? Ak ano, co by z toho vyplyvalo?

    Vopred dakujem za Vasu odpoved!

    Jana

    Dobrý deň,
    ak naozaj išlo iba o rozmer tak to nič neznamená, ale je možné, že tam našiel aj niečo iné, čo ja neviem.
    Cysta chorioidálneho plexu je častá a vačšinou nemá na vývoj plodu vplyv.
    Zrejme nejde o plodovú vodu, ale dajte si vložku až ju premočíte navštívte nemocnicu, ak Vám odteká pldoová voda musíte porodiť.,