• Predčasne odtekanie plodovej vody alebo únik moču v 16 tt?

    , Autor: MataMata

    Dobry den, pan profesor, dnes som presne 16 + 6 tt a uz par dni mavam vlhkejsie nohavicky. Zdalo sa mi ze mam nejake vacsie vytoky, ktore som bezne mavala aj pred tehotenstvom. Ale dnes od rana ako som si sadla do auta a isla do prace, tak som citili ako keby zo mna vytecie tekutina. Teda vôbec neviem urcit ci je to z mechuraz, alebo z posvy. Proste mam vlhkejsie nohavicky ako po ine dni. Je to bezfarebne, bez zapachu a nic ma neboli nic ma nepicha. Ako aj teraz sedim v robote, tak sem tam to zo mna vytecie. Nechcem zbytocne robit paniku, ale je mozne ze by to bola plodova voda? A ak ano, bola by nejak sfarbena, alebo by zapachala alebo by tam bol nejaky iny sprievodny priznak? Nie je to nejak vela, maximalne na intímku. Dakujem

    Dobrý deň,
    bez vyšetrenia sa predčasný odtok plodovej vody nedá vylúčiť, mala by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý ultrazvukovým vyšetrením zhodnotí množstvo plodovej vody v dutine maternice. Avšak skôre predpokladám, že sa jedná o výtok.