• dilatacia

    Zdravim,

    velmi by som Vas chcela poprosit o radu, lebo mi zalezi na kazdom
    nazore, pretoze ma lekar vyplasil po ultrazvukovom vysetrení. Mam 36
    rokov a som v 19. t (resp. uz v 20) a nasiel nalez OBOJSTRANNA
    PYELEKTAZA vlavo 0,45 cm a v pravo 0,65 cm. Moze ist aj o geneticku
    chybu je to velmi zle co by ste mi odporucali z vasich skusenostiii???
    Inac vsetky ostatne vysleky su viac ako vporiadku aj co sa tyka tripl
    testov, ktore mi robili aj v 12 t aj v 17 neviem ci sa to takto pise,
    mam ist aj na odber plodovej vody alebo to nie je az take hrozne a
    nieviem ci budete reagovat a dufam ze ano Velmi pekne dakujem za vas Cas
    Este by som Vas chcela poprosit o radu ohladom porodu pred 3 rokmi som postupila lup konizaciu krcka, kde bol zisteny virus H18, odporucali by ste mi cisarsky rez, alebo nic nehorozi pri prirodzenom porode.
    Prajem krasne dniiicky a este raz dakujem za Vas cas

    Dobrý deň,
    izolovaná pyelektázia nič neznamená, okrem toho rozšírenie do 7 mm sa považuje za normu, jedine je vhodné prezrieť poriadne plod, či sa nenájdu aj iné tzv. minor markery.
    Loop krčka ani HPV virus nie sú indikáciou na cisársky rez.