• hroziaci potrat

    dobrý deň pán doktor,mám na Vás zopár otázok.som v 10.týždni, toto je moje druhé tehotenstvo.po pôrode prvého syna mi zistili trombofíliu mutácia FV Leiden a od začiatku tohto tehotenstva si pichám denne Fraxiparin.asi pred dvoma týždňami som začala krvácať, hospitalizovali ma s diagnózou hroziaci potrat a zistili, že sa mi v maternici vytvárajú krvné zrazeniny.plod rastie, už nekrvácam.chcem sa spýtať:
    1.môžu tie zrazeniny spôsobiť potrat alebo predčasný pôrod?
    2.môže trombofília spôsobiť, že dieťa bude mať nejaké vrodené vývojové chyby?prvý syn mal viaceré vrodené chyby srdca, doteraz nezistili príčinu.
    3.môžem rodiť spontánne alebo je nutný cisársky rez?
    Ďakujem za odpovede, pekný deň prajem

    Dobrý deň,
    1. tieto zrazeniny sú skor prejavom hroziaceho potratu ako jeho príčinou
    2. nie, liečená trombofília nie je príčinou vrodených chýb
    3. ak nie je iný dovod možete rodiť spontánne