Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,944 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Vytok

  , Autor: Nana2728

  Dobrý deň, som v 6. Týždni, včera som si nasla na intímke asi o veľkosti eurovky spinenie – hlienovite skôr hmavohnede, bez zápachu nič má neboli. Keď som na toalete tiež si vsimnem akoby som splnila, nie veľa, skôr ako keď mi končila menstruacia a žena už len špiní. Je to normálne alebo mám pre istotu navštíviť gynekologickú? Picham si injekcie na riedenie krvi, pretože som mala trombozu pred 7 rokmi, môže to s tým súvisieť? Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  každé zakrvácanie v tehotnosti môže znamenať hroziaci potrat, ale nedá sa tomu nijako zabrániť, preto pri takto slabo zašpinení, nie je potrebné vyhľadať lekára, ak ste už mali potvrdnú tehotnosť. Treba počkať, ako to dopadne.

Podobné otázky

 • Hlienova zátka alebo mykóza ?

  , Autor: Petruša02839

  Dobry deň dnes som 27+6 týždeň tehotenstva a dnes a včera keď som išla na malú potrebu utrela som sa tak som si všimla na toaletnom papieri taký hustý žltý výtok nebolo toho veľa skôr taká hrčka ako sopeľ alebo neviem k čomu by som to prirovnala. Stalo sa mi to jeden krát včera a jeden krát dnes pri tej malej potrebe. Mám strach či to není hlienova zátka alebo mykóza pretože mykózu som mala už viac krát a pár dni dozadu som mala žltý výtok ako mam zvyčajne pri mykóze tak som si začala vkladať macmiror. A už keď sa stane že ta hlienova zátka odchádza tak sú aj nejaké bolesti alebo niečo že sa blíži pôrod ? Inak pohyby cítim bábätka hýbe sa stále aj cez deň aj cez noc. Akurát mi začalo ešte to že za deň príde niekoľko krát taka nevoľnosť na zvracanie alebo to bude asi tým že som začala 3 trimester. Akurát sa mi stalo túto noc ešte že som nemohla spať, zobudila som sa o druhej v noci a už sa mi nedalo zaspať niekoľko krát mi prišlo zle na zvracanie a občas ma chvíľu zabolí v podbrušku ale to je asi normálne.
  Myslíte že to je hlienova zátka alebo to je len taky obyčajný výtok ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takýto výtok neznační absolútne nič zlé, ani odchod "hlienovej zátky" by neznamenal hrozbu predčasného pôrodu. Ak máte svrbenie alebo pálenie, kúpte si krém na mykozu, inak to neriešte.

 • Zelený výtok v 33tt

  , Autor: Lauri23

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ako postupovať v prípade bledozelenho výtoku v tehotenstve.
  Som v 33tt, pred dvomi dňami som dobrala floumizin (kvôli svrbeniu/paleniu), užívam do toho utrogestan na noc a dnes som si všimla zelenú hrudku výtoku.
  Včera som bola na poradni a všetko bolo vraj v poriadku. Dnes som zavolala preistotu svojmu gyne, ci to môže byt alebo mám prísť k nemu pripadne do nemocnice. Odpoved bola že mám počkať (ale neviem dokedy, či keď sa to zhorší alebo ďalšie nejaké príznaky môžu byt)
  Čítala som že zelený výtok v tehotenstve vyžaduje vyšetrenie gyne.
  Ako by som mala postupovať ?
  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak nemáte iné potiaže (svrbenie a pálenie) a jednalo sa iba o jednu epizodu netreba to riešiť. Ak by sa výtok zosilnil, navštívte Vášho gynekologa.

 • Clotrimazol a mozne tehotenstvo

  , Autor: Naty1411

  Dobry den,
  pocitujem svrbenie, opuch a palenie. Teraz to troska ustupilo po vag. probiotikach,ale dostavil sa aj zltobiely vytok a tazkosti stale pretrvavaju.
  Mozem si prosim zavadzat clotrimazol 300mg tbl a canesten krem lokalne aj ked som mozno tehotna?
  Test mam este negativny, nakolko je skoro.Moze tato liecba ovplyvnit pripadné tehotnstvo alebo vyvoj plodu?
  Alebo co mi doporucujete?
  Dakujem za odpoved.
  Prajem pekny den.

 • Hnedý vytok

  , Autor: Katariiiiinka

  Dobrý deň, Som v 5tt, hcg 200, na sone vyzeralo byt všetko ok. Včera som bola u gynekologicky a bolo všetko ok. Už týždeň užívam ráno a večer progesteron- no včera večer som zabudla. Ráno som sa zobudila a mala som trocha ružového výroku a tedaz celý deň hnedý, nie je ho veľmi veľa ale je, momentálne nemám bolesti. Myslite, že je to kvôli progesteronu? Mám ísť na pohotovosť alebo je to ok? Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri hladine 200 si neviem predstaviť, čo na sono vyzeralo OK, lebo je to veľmi nízka hladina na to aby sme videli plod. Netreba ísť na pohotovosť, vývoj plodu sa nedá ovplyvniť, stačí ultrazvuková kontrola podla objednania.

 • Pichavá bolesť

  , Autor: Tinka.2

  Dobrý deň prajem,
  Na poslednom vyšetrení som bola týždeň dozadu(20tt) všetko v poriadku vzhľadom na tvrdnutie bruška nasadené magnezium krčok 3cm uzavretý.
  Dnes od rána zvýšený výtok a cítim pichavú bolesť v podbrušku ale hlavne časté pichanie v pošve. Dá sa to vydržať iba je to nepríjemne mám sa tejto bolesti obávať alebo nie je dôvod a je to v tehotenstve bežné?

  Ďakujem veľmi pekne