Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,163 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vysvetlenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  prosim o vysvetlenie pojmov placenta na zs nižšie neprekriva vnutornu branku zasahuje do dolneho segmentu normohydramnion možem pri takejto diagnoze rodit bez problemov normalne vdaka za odpoved

Podobné otázky

 • Toxoplazmoza

  , Autor: Elena335

  Dobrý deň, dlhšie sa zdržiavam v Rakúsku keďže som tehotná 16 týždeň robili mi odber krvi, v ktorom mi zistili takéto hodnoty toxoplazmoza IgG 643, RöteIn IgG 65.90, IgM negativ.
  Chcem Vás poprosiť o vysvetlenie mám sa obávať o dieťatko? Robili my ďalšie odbery hodnoty zatiaľ neviem. Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  máte ochranné protilátky proti toxplazmóze, takže ste v tehotnosti plne chránená pred infekciou. V minulosti ste ochorenie prekonala. Rovnako máte ochranné protilátky proti rubeole, vďaka očkovaniu. Je to všetko v poriadku.

 • Tehotenska cukrovka

  , Autor: Malina21

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na výsledky testov keďže som k nim nedostala vysvetlenie nakoľko mi boli zaslané mailom.
  Glykemia po záťaži 7,39
  Moc po záťaži glukozovy AC negat., C pozitív.
  Záver glykozuria
  Výška 165 váha 56kg, tlak 95/60 som 24 TT
  Znamena to že mám tehotenskú cukrovku?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  chýba mi hodnota testu nalačno, takže sa neviem vyjadriť k výsledku. Ale 7,39 po záťaži nie je známka tehotenskej cukrovky, ale závisí na tom, akú ste mala hladinu nalačno. Glukóza (cukor) v moči u tehotných je normálny nález.

 • Krvna skupina A+

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, chcem Vás penke poprosiť o vysvetlenie robili mi
  SKRÍNING ANTIERYTROCYTOVÝCH PROTILÁTOK NA 3 ERYTROCYTOCH
  /SÉRUM/
  ENZÝM 37°C/ 1,3 poz.2negat
  NEPRIAMY AGH TEST 1,3 poz. 2 negat čo to znamená keď ja mám krvnú skupini A RH pozit.
  Manžel ma B RH negatív ale všade čítam že sa robia protilátky len tehotným ženám ktoré majú rh negatív, moje prvé tehotenstvo prebehlo v poriadku mala som 27 rokov, mohli sa pomýliť , veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  protilátky v krvi nemusia byť iba v Rh faktore, takže pozitívne protilátky može mať aj Rh pozitívna žena, určite je potrebné zistiť o aké protilátky ide a či možu ohroziť vývoj plodu.

 • zvýšené riziko trizómie 18 (1v30 V termíne)

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som vysvetlenie. napíšem Vám všetky údaje z mojich výsledkov.
  vek matky 40, UZV miera-BPD, gestačný vek v dátume odberu 17 týž 0 dní(podľa údajov) 16 týž 1 deň podľa BPD, podľa gestačného veku UZV odhad BPD, hmotnosť 64kg,overall, MS-AFP 22,44kiu/L 0,76MoM, total hCG 3,014kiu/L 0,11MoM,riziko Down. s 1v1700 v termíne, riziko NTD 1 v 26000 poznámka: aj keď očakávené riziko Down. s. vypočítané podľa veku matky vyššie(1v90) riziko je fakticky nižšie pre hladinu MS-AFP A T-hCG, zvýšené riziko trizonómie 18 (1v30 V termíne)- tomuto prosím nerozumiem,
  a ďalšia poznámka:pretože parameter BPD bol nameraný,anencefalia bola vylúčená a riziko NTD je vypočítané len pre spina bifida, dúfam, že som to presne opýsala, je to pre laika dosť komplikované, môj lekár sa k tomu nejako zvlášť nevyjadril, len že môže byť problém, 3.5. idem v 20 týždni na ultrazvuk, čo ďalej ? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  máte riziko tzv. Edwardsovho syndrómu u plodu 1:30. je to závažné ochorenie, v naprostej vačšine prípadov nezlučiteľné so životom. Na rozdiel od Downovho syndrómu však sa pomerne spoľalhivo spoznať na ultrazvuku a amniocentéza nemusí by´t nutná. Závisí aj na Vašom rozhodnutí.

 • placenta

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer,pán doktor...prosím Vás o vysvetlenie pojmu "dozreta placenta"...je tento stav placenty normálny v 34+5tt?DAKUJEM