• Nález 25tt

    Dobrý deň,

    V prvom trim.som mala diagnostikovanu nizko uloženú placentu. Pri vyšetrení minulý týždeň mam uvedené v správe:

    Placenta na PS homog.typu I., nesiaha k VB
    Dr. Mi povedal len ze je to v poriadku.

    Môžem poprosiť o vysvetlenie co daný nález znamená? Znamená to ze sa placenta už vytiahla a bude možný vaginalny porod?
    Doposiaľ som mala šetriaci režim je nutne v ňom pokračovať?

    Ďakujem vopred

    Dobrý deň,
    placenta je na prednej stene na nesiaha k vnútornej bránke, teda nejedná sa o vcestnú placentu. Pred pôrodom by sa malo zmerať vaginálnou sondou ako ďaleko je dolný okraj placenty od bránky, ak je to viac ako 2 cm, je možný vaginálny pôrod.