• rubeola

    dobry den,zaujala ma vasa odpoved na otazku rubeola-Anglicko,chcela by som sa opytat,kedy sa naposledy potvrdilo poskodenie plodu touto infekciou u nas.Ja som mala tiez slabo pozitivne IgM,ale ste ma upokojil vasou odpovedou zhruba pred 2mesiacmi.Termin mam v maji a verim,ze to bude OK.Este by som sa chcela opytat,strasne ma bolia lonove kosti,v noci sa nevladzem prevalit a rano rozhybat.Ako by som si mohla pomoct?Vopred dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    údaje o našej republike nemám k dispozícii, ja osobne som sa s tým nestretol a od očkovania už nie je vyšetrovanie rubeoly potrebné. Iba u aziatiek, ktoré sa k nám prisťahujú, pretože tam nie je očkovanie povinné.
    Bolesti lonových kostí sú v tehotnosti časté a pomoc vlastne neexistuje, iba ak jedna tabletka paralenu pri obtiažach, po porode sa to upraví