• preco

    chcem sa opytat mam dve maternice da sa optehotniet prirodzenou cestou a ked ano poradte mi ako ??

Podobné otázky

  • Skratena lutealna faza

    , Autor: Kacerik23

    Dobry den, mam 36 rokov a prvy porod som mala ako 34 rocna ( na treti cyklus snazenia) Predtym jeden spontanny potrat v 12.tyzdni ( na druhy cyklus snazenia) a chemicke tehotenstvo hned v 4.tyzdni. Teraz sa snazime uz 8.mesiac o druhe dietatko, ale zatial sa nedari. Obidvaja sme zdravi a fit, testy neukazuju na ziaden problem. Moja gynekologicka tiez nema na to vysvetlenie preto skusam najst odpoved a radu u vas. Menstruaciu som dostala 6 mesiacov po porode a aj napriek kojeniu som ju mala pravidelnu 28-30 dni a s lutealnou fazou vzdy 12 dni. Kojenie som ukoncila pred 2,5 mesiacmi a zda sa ze mi to ovplyvnilo tri cykly. Mala som potvrdenu ovulaciu pri kazdom cykle, testovane hormony ako estrogen, progesteron, fsh atd a vsetky hodnoty boli v norme. Dokonca progesteron testovany 6-7 dni po ovulacii bol vzdy v tych vyssich hodnotach (naposledy 46.3nmol). Aj napriek tymto vyssim hodnotam sa mi skratila lutealna faza na 10 dni s tym,ze den pred menstruaciou mi zacina hnede spinenie a to som predtym tiez nemala. Nemam cysty ani ziadne ine problemy. Nerozumiem tomu, preco aj napriek vysokemu progesteronu mam spinenie pred menstruaciou a preco sa mi to takto skratilo. Zacinam uz byt z toho frustrovana a pomaly sa vzdavam nadeje mat este jedno dietatko

    Dobrý deň,
    dojčenie je antikoncepcia takže sa snažíte cca. 2,5 mesiaca, pričom prvé mesiace tiež mohli byť anovulačné.
    Takže netreba to riešiť a normálne žiť do roka ste tehotná.

  • Tehotenstvo

    , Autor: Marcela13

    Dobrý deň . Potrebovala by som radu .Mám 2 krásne deti ktoré sa podarili hneď na prvý krát v roku 2017 a 2018. Bola som s nimi na rizikovom. Syn pomalí rástol a pri dcére mi odtekala plodová voda počas celého tehotenstva. V januári 2022 ale s iným mužom sa nám podarilo otehotnieť s kvapôčky lásky kde nastal samovoľny potrat . V máji 2022 tiež s kvapôčky lásky sa to podarilo ale potratila som v 12 týždni povedali mi že biochemické tehotenstvo. Plod zmizol a gestacny vak rástol tak som šla na kyretaz. Šla som k mojej dr. Na kontrolu a videla tam ešte niečo že to zle urobili ale že sa to vyplaví aj samé ..teraz tam už nevidela nič .Snažíme sa 3 mesiac po dlhej (1,5r)pauze a nedarí sa nám .viete mi povedať prečo? Alebo či pri kyretazi nemohli doktori niečo urobiť? Na štítnu žľazu sa liečim a bola som pred mesiacom na kontrolu všetko je v poriadku . ďakujem

  • Nízka hladina ovariálnej rezervy

    , Autor: Majuska222

    Dobrý deň, prosím o informáciu ohľadom otehotnenia pri nízkej ovariálnej rezerve. Nakoľko sa mi nedarilo otehotnieť, bol mi u gynekológa odobratý Antimüller hormón, kde som mala hodnoty okolo 0,05. Následne bola nastavená liečba s Clostilbegyt, pri ktorej sa mi podarilo dvakrát otehotnieť, avšak oba prípady dopadli kvôli neskôr zistenému trombofilnému stavu zle (abort v 8.tt a v 23.tt). Nakoľko mám už 35 rokov a niet moc času na čakanie (posledný potrat bol pred pol rokom), chceme opäť skúsiť. No nakoľko mám už rezervu len pod 0,02 a s gynekológom sme sa dohodli, že opäť skúsime možnosť liečby nasadením Clostilbegyt. Mám však vážne obavy, aby to už nebola moja posledná šanca, keď mi to v priebehu dvoch pokusov kleslo až tak rapídne dolu. Je možné, že sa dostanem už na úplnu 0? Neviem, či to risknúť a skúsiť ešte takto "prirodzene" alebo podstúpiť odber vajíčok cez Centrum asistovanej reprodukcie, ak je to pri tak nízkej hodnote ešte vôbec možné. Ďakujem za odpoveď a Váš čas.

    Dobrý deň,
    na toto nie je jednoznačná odpoveď, v prvom rade je hladina AMH iba orientačný parameter a má byť braný do úvahy skôr ako pomocná metóda. Ste mladá žena a nepíšete dôvody, prečo by Vám mali tak skoro zlyhávať vaječníky. Osobne radím skôr riadiť sa klinickým obrazom a folikulometriou a ako je vidno clostyrbegyt bol úspešný, preto nevidím dôvod v ňom pokračova´t.

  • Predčasné ovariálne zlyhávanie

    , Autor: Radoslava363

    Dobrý deň prajem,
    chcem sa informovať na moje možnosti, pretože mi už nikto nevie pomôcť. Gynekologička mi diagnostikovala predčasné ovariálne zlyhávanie (mám nízke AMH - 0,2) a 32 rokov. Som po dvoch brušných operáciách v r. 1992 nefrektómia ľavej obličky pre multicystický nefróm, keďže mi ho v detstve zle diagnostikovali bola som liečená na Wilmsov tumor (chemoterapia + ožarovanie asi pol roka), v roku 2020 po spontánnom potrate (nebilo srdiečko v 9tt) mi náhodne zistili v mieste ľavej obličky paraganglióm (10cm x 8cm) - znova operácia. V roku 2022 další spontánny potrat - to isté dieťatko sa nevyvíjalo, nebilo srdiečko. Hormonálny profil - mám znížený estrogén a občas zvýšený prolaktín, liečim sa na zvýšenú štítnu žľazu (autoimunitná tyreoiditéda v štádiu primárnej hypotyreózy (beriem euthyrok 50 ug denne). Endokrinologička ma na základe zvýšeného prolaktínu poslala na MRI, kde mi našli maličký adenóm o veľkosti 1,5 mm (výsledok MR: sella ostro ohraničená, hypofýza nezväčšená, v jej dolnej časti susp. drobný hyposignál na postkontr. skenoch, v koronálnej časti do 1, 5 mm - dif. df. mikroadenóm. Menštruačný cyklus mám skrátený 26 dňový (doteraz bol celkom pravidelný, posledný mi však prišiel na 15. deň. Čiže jeden skončil a hneď prišiel ďalší. :( Boli sme už aj v reprodukčnom centre, kde nám vzhľadom na moju anamnézu odporučili už len darcovské vajíčka. Pani doktorka si myslí, že moje sú poškodené chemoterapiou. Nevie mi urobiť genetické vyšetrenie vajíčok vzhľadom na množstvo ktoré mám by neboli výsledky relevantné. Okrem toho mám kolísavý krvný tlak (občas normálny 120/80,občas vyšší 140/90až vysoký160/100). Dôvod nevieme. Rada by som vedela, čo ešte by mi mohlo pomôcť a či vôbec niečo vynosiť vlastné dieťa, alebo či je vhodné pri mojich diagnózach skúsiť darcovské vajíčko. Zaujíma ma Váš pohľad, pretože neviem nájsť gynekológa, ktorý by sa komplexnejšie rozumel môjmu problému. Tiež ma zaujíma, či je nejaká liečba pri poklese estrogénu v mojom veku, nechcem prísť tak skoro do menopauzy - existujú nejaké lieky ako upraviť hormóny okrem antikoncepcie? Endokrinologička navrhuje pridať do liečby gastagén. Veľmi pekne ďakujem za pomoc. Radoslava

    Dobrý deň,
    dva samovoľné potraty nič neznamenajú. Osobne by som navrhol gestagénovú prípravu (Duphaston 2x1 tbl. od 14. dňa cyklu), samozrejme kyselinu listovú a ešte raz by som išiel do tehotnosti. Ak sa Vám dvakrát podarilo otehotni´t, nevidím dôvod, prečo by to nešlo a stále je obrovská šanca na donosenie.
    AMH je nepresný ukazateľ a už ste dvakrát otehotneli.

  • Protilátky proti spermiam

    , Autor: mimi332

    Dobrý deň, nedávno som písala ohľadne tých protilatok a zhrniem. Som po 2MA v 9tt a 10tt, zistená mutácia MTHFR C677T homozygot, protilátky proti spermiam, Rh ja negatív manžel pozitív( až po druhom MA podaná Rhega) a teraz zistená neliecena ureaplazma parvum. A este mam maternicu pravdepodobne so septom kde mi bola robena hysteroskopia a odstraňovalo sa cast septa. Pocas tehotenstva som uzivala len obycajnu kyselinu listovu a som citala ze pri tej mutacii je treba brat ten folat. Moj gynekológ chce dat kvolu tej mutacii pichat clexane aj pred vkladom. Otehotnieť som nemala problém ani raz preto ma to prekvapilo keďže mi povedali ze jediná možnosť u nás je IVF. Chcela by som sa opýtať ze je možné keď som otehotnela druhy krát a plod sa vyvíjal do 6-7tt a bola aj prítomnosť akcie srdca tak mohli tie protilátky spôsobiť potrat(ze poškodili spermiu ktora oplodnila vajicko) ? Chápem tomu tak ze práveže pri tých protilatkach je vobrc problem otehotniet ale mozem aj kvoli nim potratit? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    toto je celé mimo moje chápanie a radšej sa k tomu nevyjadrím. Nerozumiem, prečo IVF a nerozumiem prečo clexane pri tak bežnom náleze kao je MTHFR mutácia.
    Ak ste mali septum, je to pravdepodobná príčina MA. Ostatné všetko sú absolútne nevýznamné nálezy.