• Skratena lutealna faza

    , Autor: Kacerik23

    Dobry den, mam 36 rokov a prvy porod som mala ako 34 rocna ( na treti cyklus snazenia) Predtym jeden spontanny potrat v 12.tyzdni ( na druhy cyklus snazenia) a chemicke tehotenstvo hned v 4.tyzdni. Teraz sa snazime uz 8.mesiac o druhe dietatko, ale zatial sa nedari. Obidvaja sme zdravi a fit, testy neukazuju na ziaden problem. Moja gynekologicka tiez nema na to vysvetlenie preto skusam najst odpoved a radu u vas. Menstruaciu som dostala 6 mesiacov po porode a aj napriek kojeniu som ju mala pravidelnu 28-30 dni a s lutealnou fazou vzdy 12 dni. Kojenie som ukoncila pred 2,5 mesiacmi a zda sa ze mi to ovplyvnilo tri cykly. Mala som potvrdenu ovulaciu pri kazdom cykle, testovane hormony ako estrogen, progesteron, fsh atd a vsetky hodnoty boli v norme. Dokonca progesteron testovany 6-7 dni po ovulacii bol vzdy v tych vyssich hodnotach (naposledy 46.3nmol). Aj napriek tymto vyssim hodnotam sa mi skratila lutealna faza na 10 dni s tym,ze den pred menstruaciou mi zacina hnede spinenie a to som predtym tiez nemala. Nemam cysty ani ziadne ine problemy. Nerozumiem tomu, preco aj napriek vysokemu progesteronu mam spinenie pred menstruaciou a preco sa mi to takto skratilo. Zacinam uz byt z toho frustrovana a pomaly sa vzdavam nadeje mat este jedno dietatko

    Dobrý deň,
    dojčenie je antikoncepcia takže sa snažíte cca. 2,5 mesiaca, pričom prvé mesiace tiež mohli byť anovulačné.
    Takže netreba to riešiť a normálne žiť do roka ste tehotná.