• Problém s ovuláciou

    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, je možné, ak mi ovulačný test ukáže pozitivitu, že ovulácia aj napriek tomu neprebieha? Robila som si viacero testov s pozitívnym výsledkom, tak isto mám viackrát potvrdený z UZV dominantný folikul. Len neviem, či sa môže stať aj napriek tomuto, že ovulácia neprebieha, už sa dlhšie snažíme o bábätko. (Je potrebný hormonálny profil v 2.fáze cyklu, aby sa potvrdilo či prebieha ovulácia)?
    Alebo ako mám postupovať v tomto prípade, resp. či je možné ovuláciu vyvolať, keby je problém v nej.
    (Pozn. menštruáciu mávam presne na deň +- 2 dni)
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    závisí ako dlho sa snažíte otehotnieť. Ak je to dlhšie ako rok až dva, potom by bolo vhodné zapátrať najprv po endokrinologickom ochorení a až na základe toho možno podať lieky na vyvolanie ovulácie. Tieto lieky však majú vážne nežiadúce účinky, preto by sa mali podávať až keď je to nevyhnutné.