• Nízka hmotnosť a otehotnenie

    Dobrý deň. Už takmer rok sa s manželom pokúšame o potomka. Mám dosť dlhé cykly, niekedy až 37 dní, občas sú dokonca aj anovulačné. Brala som Clostilbegyt aj Duphaston, podľa folikulometrie na 11 a 14. deň mi môj gynekológ povedal, že ak sa mi folikul vytvorí, stane sa, že nepraskne, čím vlastne nedôjde k uvoľneniu vajíčka, a potom sa z neho utvorí cysta. Stalo sa mi to počas dvoch cyklov. Odporúčal mi laparoskopické vyšetrenie. Chcela by som vedieť názor aj niekoho iného. Som dosť štíhla a mnohí mi vravia, že keby som pribrala, hneď by som otehotnela. Myslíte, že by problém s ovuláciou mohol súvisieť aj s mojou váhou? Pri výške 162 cm vážim 46kg. Hormonálny profil mám v norme. Prosím vás o radu, keďže laparoskopie sa dosť bojím. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    žena aby mohla otethonieť, mala by mať okolo 17% telesného tuku. Vaše BMI je 17,5, čo je pod hranicou normy. Netvrdím, že to je príčina, ale osobne by som navrhol dokladné endokrinologické vyšetrenie, aby sa zistila príčina Vašej podvýživy, ktorá možno súvisí aj s poruchou ovulácie a menštruácie.