• Metformin

    , Autor: Simona228

    Dobrý deň p. doktor. Pred 2 mesiacmi som porodila v 38tt mŕtve dieťatko (pupočnik) Pôrod spontánne, žiadne komplikácie. Veľmi tuzim tuto stratu vynahradiť si ďalším bábätkom.
    Prvú dcérku mame pomocou reprodukčného centra. dali mi tam Metformin, na ktorý som pekne zareagovala a na druhý pokus otehotnela. V centre mi zistili aj PCOS, nemám ani obezitu,ani cukrovku, áni ochlpenie ani ostatné príznaky. Len som nemala ovuláciu.
    Po 2 rokoch sa nám podarila druha dcérka na prvý šup,žiaľ neskončilo to dobre. užívala som len kvapky gynex a macu, dlhodobo. A to si myslím že pomohlo k úprave môjho cyklu.
    Mohla by som si nasadiť lieky Metformin aby som mala ovuláciu? Neuškodim si nejako?
    Ak áno, aké by bolo dávkovanie?
    Ďakujem Vám veľmi pekne.

    Dobrý deň,
    veľmi rozumiem Vášmu prianiu znova otehotnieť. Metformín je liek, ktorý musí byť podávaný pod dohľadom odborníka, pretože má viaceré účinky na orgnaizmus. Nemal by sa užívať "len tak". Preto sa obráťte na lekára, ktorý Vám ho predpísal a dohodnite si s ním jeho ďalšie užívanie. On určí aj dávkovanie.