• vyšší prolaktín

    , Autor: ninka13

    Dobrý deň,
    s manželom sa snažíme o dieťatko 19 mesiacov. Jeden krát bolo biochemické tehotenstvo,potom nič.(cca 17 mesiacov dozadu) Diagnostikovali mi PCO syndrom a vraj to prirodzene nepôjde, aj ked cca každý druhý cyklus v podstate ovuláciu mám,ale vraj sliznica nie je vyzretá. Pred diagnostikovaním PCO som bola na laparoskopii a podľa výsledkov z nej som úplne zdravá.(čomu nerozumiem ako to - že pri laparoskopii to nebolo viditeľné) No hormóny mi skáču , hlavne LH je vyššie, nadváhu nemám. Skúsila sa stimulácia clostybelgitom 1-0-0 dva cykly a IUI ale bez úspechu (ovulácia prebehla), mám nasadený metformin aktuálne pár týždňov. Endokrinológia v poriadku-len mierny hirsutizmus,ale bez zvýšeného voľného testosterónu. Ale zarazila ma jedna vec - viac krát som mala vyšší prolaktín pri odberoch a doteraz sa tým nikto nezapodieval - dnes konkrétne 26DC - cca 8 dní po ovulácii bola hodnota 42 a podla laboratória je norma do 29,9 . Hodnota progesterónu 60,7 (čiže ovulácia naozaj prebehla).

    Myslíte,že je šanca cyklus skorigovať a vyhnúť sa IVF? a vadí ten prolaktín? (PS. o PCO som nevedela do svojich 28 rokov a ani som nebrala antikoncepciu,ale cyklus bol vždy nepravidelný 29-49dní)

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ten prolaktín býva u PCO vyšší a ja osobne by som to liečil (aspoň 3 mesiace). Vyššie hladiny prolaktínu sú zodpovedné aj za včasné potraty (ak máte ovuláciu, je to možná príčina).