• anovulačný cyklus

    dobrý deň pán doktor. s manželom sa už vyše roka snažíme o bábo. nakoľko sa stále nepodarilo môj gynekológ začal hľadať píčinu, ktorú sme pravdepodobne aj zistili - nemávam ovuláciu.beriem aj duphaston lebo mi vynechávala menštruácia,od jeho užívania ( cca 7 mesiacov ), ju mávam pravidelnú, chcem sa opýtať či sa tento anovulačný cyklus časom dáko upraví a čo ho spôspbuje. mám nádej že budem ešte nikedy môcť počať dieťa? jedno dieťa už máme a s otehotnením problém vtedy nebol. vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    anovulácia sa okrem duphastonu dá liečiť aj liekmi na vyvolanie ovulácie. Avšak je vhodné zapátrať aj po príčine anovulácie:
    obezita, porucha štítnej žľazy, vyšší prolaktín, metabolické syndrómy.