• Vysoky prolaktin, stitna zlaza

    Dobry den p.doktor, z krvi na prolaktin mi vysiel vysledok- vysoky prolaktin, neviem presne kolko, k dr. idem az buduci tyzden, velmi som sa zlakla, co znamena vysoky prolaktin? Je mozne , ze mam aj ochorenie stitnej zlazy a budem neplodna? S manzelom sa pokusame o babatku 4 mesiacie a teraz mi vysli takto vysledky...Da sa to liecit? Dakujem

    Dobrý deň,
    je to nezmysel a presne to takto začína, ste na najlepšej ceste k neplodnosti.
    Vyšší prolaktín býva veľmi častý, hladina prolaktínu reaguje na stres (návšteva lekára, jazda autom, autobusom), jeden odber nie je nijako podstatný a nič nehovorí.
    VY NIE STE NEPLODNÝ PÁR, akokoľvek Vás stresovať vyšetrovaním a liečbou Vám výrazne znižuje šancu na otehotnenie.
    Žiadna liečba nezvyšuje šancu na dieťa ak sa aplikuje v čase kratšom ako dva roky.
    Preto žiadny lekár, žiadne stresy, iba zdravý životný štýl, ideálna hmotnosť, optimizmus. Potom máte 85% šancu na otehotnenie. Každá liečba Vám túto šancu výrazne znižuje!!!!!!!!!!!