• Vyplach

    , Autor: LillyD

    Dobrý deň.
    Som v 6+3tt, mala som viac krát jednorazove slabé spinenie, tak som šla k zastupujucemu doktorovi, ktorý mi povedal, že mám bakteriálnu vaginozu (pred týždňom som bola u mojho gynekológa na potvrdenie tehotenstva a nič som nemala). Od mojho gynekológa mám predpísaný utrogestan 2x 200mg a fraxiparine 0,4 (3 trombofilne stavy a som po MÁ v 10tt a biochemickom tehotenstve), tento doktor mi pridal ešte duphaston 2x 2tbl denne a dal mi 2x injekciu Agolutin.. pýtala som sa ho, či môžem nejaký vyplach na tu vaginozu (nemám žiadne príznaky, výtok čo mám vyplavuje zo mna zvyšky utrogestanu ale pálenie svrbenie nepociťujem). Povedal mi, že môžem vyplach Clogin ale akurát čítam, že sa neodporúča v prvom trimestri koli zložke kyselina borita (zloženie: Kyselina hyalurónová, Aloe vera, Calendula officinalis, éterický olej z Melaleuca alternifolia (Tea Tree), kyselina boritá (3 %), kyselina mliečna, glycerol, sodná soľ karboxymetylce­lulózy, polysorbát-20, sodná soľ EDTA, imidazolidinyl­močovina, sodná soľ metylparabénu, parfum a voda). Takze si nemám tento vyplach aplikovať? V lekárni som sa pýtala aj na rosalgin - v jednej mi povedali, že môžem a v druhej že nie. Takze som zmätená, či vôbec nejaký vyplach môžem v prvom trimestri a ak áno tak aký.? Ďakujem

    Dobrý deň,
    také obrovské dávky gestagénov som ešte nikdy nevidel u jednej pacientky. Utrogestan, Duphaston aj agolutin sú v podstate veľmi podobné látky, ktorých účinok pre hroziacom potrate je otázny. Ak je plod zdravý, prežije aj túto liečbu, ak je poškodený, tak sa potratí aj napriek všetkému, čo do Vás bolo podané. Ak nemáte žiadny páchnúci výtok, a pocit "nepohody" v pošve, nemáte vaginozu, ale ak chcete niečo urobiť, dávajte si do pošvy probiotiká, ako prevenciu.