• Missed a nejake otazky

    Dobry den pan doktor,
    som maminou 3 deti, a otehotnela som zase, sice neplanovane ale na babo sme sa tesili. tehu nedopadlo dobre, zacala som krvacat, plod nezil, takze som podstupila kyret.
    Som mesiac po missede. Doktor ma upozornoval na to ze 3 mesiace NESMIEM otehotniet..!
    Napisal mi HAK Mercilon, ktoru berem samozrejme. Po zakroku mi bral dva krat aj krv na zistenie HCG, HCG klesalo.
    Pocas 7 dnovej pauzy som dostala menzes, ale neda sa to tak ani nazvat, pretoze to bolo skor take spinenie...
    Tu su moje otazky, na co by som sa rada opytala....

    1.Je ta pauza po missede dolezita? Ja som pocula aj o babach ktore otehotneli mesiac po zakroku, alebo aj skor. Preco ta pauza? Vy sam ju takisto pacientkam odporucate?
    2. Moze byt pricinou missedu aj slaba maternica? Znamy ma dost strasia ze po troch detoch uz nemozem podavat take vykony a aby sme radsej babo neplanovali.. Najmladsi ma teraz 17mesiacov.. Takze som 17 mesiacov po poslednom porode. Menstruaciu mavam 3/4dni a presne na den ako hodinky.
    Babo by sme este chceli, len mam obavy aby sa to nezopakovalo zase.
    3. Po HAK je menstruacia vraj slabsia. Je to tak??Ja viem ze kazda zena je ina. Ja som cakala ze prva menzes po tom missede to bude nieco strasneeee..
    4. dost casto mavam zapaly, vytoky, moze aj toto byt pricina missedu?
    5. Na zapaly a vytoky ako prevencia je dobry vraj Rosalgin - vyplach, mozem ho pouzivat preventivne?
    Dakujem za odpovede.

    Dobrý deň,
    1. ide o to, že kyretáž je chirurgický zákrok v dutine maternice a je vhodné otehotnieť vtedy, keď je sliznica kompletne zregenerovaná, doporučovalo sa čakať až pol roka, teraz ja radím cca. 3 menštruačné cykly.
    2. Missed abortus je takmer v 100% sposobený genetickou vadou plodu. Známi kecajú blbosti. Proste sa nestretla zdravá spermia so zdravým vajíčkom, je to až v 20% tehotností. Ide o náhodu.
    3. áno je slabšia, lebo hormóny v antikoncepcii sposobujú že sliznica maternice menej rastie
    4. nie
    5. áno možete, ale vhodnejší je lactovag čípky, obsahujú prirodzený lactobacil.