• odložiť sanhu o otehotnenie?

    Dobrý deň p. Dr.,

    minulý mesiac mi gynekológ robil preventívnu prehliadku. Z výteru na cytológiu mi vyšlo ze mám stredný zápal... nerozumiem tomu, ale... pochopila som to tak, že nemám HVP, ale nejaký zápal na krčku maternice ... Dnes som bola na výter-kultiváciu a cca o týžden ked budú výsledky- si prídem pre lieky...dovtedy si mám robiť výplachy s Tantum Rose...
    Je nutné našu snahu o dieťatko odložiť na neskor? ked budem preliečená? je tento zápal aj dovodom preco neviem otehotniet? resp. može byť dôvodom? snazíme sa o dietatko cca 9 mesiacov. A ku gynekológovi chodím pravidelne, často mávam infekcie, preliečim sa a znova...
    Este som si vsimla na papieri s cyto ze tam boli spomenuté nejaké pliesňové infek. alebo niečo take....(začiarknuteé na predtlačenom papieri...)

    Ak ste pochopili mojmu chaosu, budem veľmi rada ak mi odpoviete...
    Pekný deň :)

    Dobrý deň,
    zápal krčka sa určite nevylieči Tantum rosa. Vhodný je odber na chlamýdie a kvapavku, len tieto dve baktérie robia zápal krčka maternice, ostatné sa tam dostávajú až druhotne.
    Vhodná je celková antibiotická liečba aj partnera. Zápal krčka je možnou príčinou neplodnosti. Ale musí ísť o zápal krčka a nie zápal pošvy.