• Spontánne potraty

    , Autor: Lqirbqjq

    Dobrý deň, som rok po akútnej sekcii kvôli asfyxii bábätka a následne zhoršenej preeklampsii. Tlak sa po pol roku konečne vrátil do normálu. Tento rok som však už dvakrát mala pozitívne tehotenské testy, v marci a teraz v máji, ale ani jedno tehotenstvo nepostúpilo. Aj moje úplne prvé tehotenstvo bolo také, bábätko bolo až z druhého. Treba začať to nejak viac riešiť a testovať? Viem, že spontánne potraty, reps biochemické tehotenstvo je celkom bežné... Chceli by sme ďalšie bábätko. Ďakujem

    Dobrý deň,
    podľa niektorých štúdií sa potratí až 40% všetkých gravidít, z tých čo sú už klinicky dokázané na ultrazvuku sa potratí cca. 20%. Je to väčšinou vec náhody, že sa nestretla zdravá spermia so zdravým vajíčkom. Zatiaľ by som to neriešil, do roka by ste mala úspešne otehotnieť. Žiaľ aj jazva na maternici po cisárskom reze zvyšuje šancu na neúspech pri otehotnení.