• geneticke vyšerňtenie

    Dobry den pan doktor.Prisli mi vysledky z genetiky . mala som dva spontanne potraty v 7tt.. Zistili mi polymorfizmus MTHFR (A1298C) v homozygotnom stave. UVedeny polymorfizmus ma maly vplyv na zvysenie rizika venozneho tromboenbolizmu,jeho vyznam stpňúpa v pritomnosti dalsich rizikovych faktorov ako je fajcenie,obezita,hormonalna liecba. Reprodukcne straty su indikaciou na hemotologicke vysetrenie...Mozete mi porosim povedat o co vlastne ide.Dakujem

    Dobrý deň,
    máte zrejme poruchu zrážania krvi, typu mutácia metyltetrahydrofolatreduktázy. Toto je jedna z najľahších foriem zvýšeného zrážani akrvi, niekedy stačí liečba kyselinou listovou. Osobne som presvedčený, že uvedená mutácia nie je príčinou Vašich potratov, ale hematologické vyšetrenie nie je naškodu.