• spontanny potrat

    Dobry den p.Doktor, tak som tu znovu po cca.tristvrte roku ;) zdravim Vas a dufam, ze si znovu s Vami prijemne pokecam.
    Chcela by som sa iba opytat jednu otazocku ohladne spontannych potratov. Viem, ze stale nie su dostatocne preskumane, preco, co, ako, kedy, ale urcite existuju nejake statistiky, ktore hovoria o tom, dokedy zrejme spontanny potrat prebehne.

    Aby som to priblizila, mam za sebou dva spontanne potraty, oba plody boli mrtve zhruba v 7tt, tretikrat som po genetickom vysetreni (vyvazena translokacia) asi v 21tt isla na interupciu, vzhladom na geneticke poskodenie plodu.
    Teraz som znovu tehotna a radsej by som zazila spontanny potrat, ako sa znovu rozhodovat v neskorsom stadiu, samozrejme najradsej by som bola niecomu uplne inemu ;)
    Je nejak statisticky dokazane, potvrdene, v akom casovom rozmedzi sa udeje spontanny potrat a ked sa "dovtedy" neudeje, tak je tu sanca? Teda, ked som ho dvakrat zazila v tom 7tt, myslite, ze je to nejaky zlomovy bod = bud alebo?

    dakujem a prajem pekny den

    Dobrý deň,
    určite by bola vhodná u Vás genetická konzultácia a na základe nej odber choriových klkov, robí sa to do 12 týždňa a hneď máte výsledok, ak by sa potvrdila vada, potom sa dá spraviť v podstate malý potrat.
    Ten 7. týždeň 2x za sebou može znamenať, že naozaj sa na základe genetickej vady začala prepisovať akurát tá nesprávna informácia, ale to iba hádam a veštím z vody.