• chlamýdie

    , Autor: liana30

    Dobry deň,
    Keďže sa nám s manželom nedarí otehotnieť, v centre asistovanej reprodukcie nám robili základné vyšetrenia. Mne našli v krvi protilátky na chlamýdie, čiže som ich v minulosti prekonala. Keďže som o tom nevedela, neboli liečené. Na nete som sa dočítala, že chlamýdie spôsobujú aj neplodnosť, v dôsledku zrastov vajíčkovodov. (My jedno dieťatko spolu už máme, podaril sa na prvý krát prirodzenou cestou.) V najbližšej dobe ma čaká laparoskopia, kde by mali potvrdiť, alebo vyvrátiť nepriechodnosť vaječníkov, či zrasty. Chcela by som sa však opýtať, či aj teraz, keď už protilátky sú prítomné, neexistuje nejaká liečba.
    Ďalej som sa dočítala, že sú pľúcne aj vaginálne chlamýdie a ja teraz neviem, ktoré z nich som prekonala. To sa dá zistiť aj z bežného vyšetrenia z krvi?
    Keďže vaginálne chlamýdie sa prenášajú len pohlavným stykom, je možné, aby som ich prekonala aj dávnejšie, to znamená pred viac ako 8 rokmi (s manželom máme na 100% monogamný vzťah), a medzitým som dokázala otehotnieť, porodiť zdravé dieťa a pri rôznych vyšetreniach sa na to neprišlo? Pre istotu som dala urobiť aj synčekovi vyšetrenie krvi na chlamydie a našťastie boli negatívne. Nemal by o vyšetrenie požiadať aj manžel?
    Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    protilátky nič neznamenajú, tie má skoro každý, potrebný je priamy dokaz sterom.
    Práve to je to, prečo je nezmysel robiť protilátky, lebo to neurčí, kde ste ich eventuálne mala.
    Ešte raz, divím sa, že niekto robil aj dieťaťu to vyšetrenie, nemá zmysel, dúfam, že ste ho hradila, lebo inak je to samozrejme zbytočné vyžiadané vyšetrenie z peňazí nás všetkých.