• bolesti v podbrusku a hnedy vytok

    Dobry den pan doktor,
    mam 32 rokov a s manzelom sa uz rok snazime otehotniet. Neberiem ziadne tabletky, v minulosti som bola liecena na stitnu zlazu (tyreotoxikoza - v sucasnosti su vysledky v norme bez dalsej liecby).
    Uz druhy krat sa mi stalo, ze par dni po ovulacii mi zacal hnedy vytok, bolesti v podbrusku (podobne menstruacnym), zvysena teplota, nafuknute brucho a naliali sa mi prsia, avsak tehotensky test vysiel negativny. Naposledy (v oktobri) toto pokracovalo dva tyzdne az do riadnej menstruacie, ktora sa dostavila v beznom termine s beznym krvacanim. Ked som vtedy popisala priznaky mojej gynekologicke prezrela ma ultrazvukom - vysledok bol ok, zobrala mi vzorky na chlamydie, HPV atd a vsetko vyslo negativne, takze rezultat znel, ze som zdrava a nic mi nie je. Avsak 27.3 som mala ovulaciu (zistene testom) a vsetko sa znova opakuje. Myslim, ze to nie je v poriadku, ked ma tri tyzdne do mesiaca ukrutne bolia prsia a maternica a zhodou okolnosti je to prave v tych mesiacoch, ked sa s manzelom o dieta skutocne snazime. V utorok idem znova na gynekologiu, ale chcela by som pocut nazor aj ineho odbornika.
    Dakujem velmi pekne za radu.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že občasné takéto nepravideľné krvácanie nič neznamená, je možné, že máte občas neouvalčné cykly, čo je normálny stav.
    Ak sa Vám viac ako rok nedarí, je to dovod na konzultáciu v centre pre neplodné páry.