• Vplyv mykoz

    Dobry den, uz sa asi rok a pol snazime o babatko, nedari sa. Lekar mi robil HP na 3DC, bol v poriadku. Menzes mam pravidelny 27-28 dni. Na testoch stitnej zlazy som bola z ineho dovody asi dva roky dozadu, vsetko ok. Zacala som chodit na folikulometriu, raz som mala krasny folikul, druhykrat po niekolkych mesiacoch som mala maly a tretikrat velmi hranicny, tak mi doktor naordinoval clostilbegyt. Uzivala som ho zatial len jeden cyklus, ale sposobil krasny folikul na 13DC 20.2mm, snazili sme sa a opat nic. Pytala som sa vtedy lekara, ci nemozem mat problem s tym, ze mi folikul nepraskne a povedal, ze aj to byva problem ale v mojom pripade a ten dany mesiac urcite praskne, ze to vidi na sone podla tvaru ci co. Taktiez mavam velmi caste mykozy, intenzita je uz aj kazdy mesiac. Neviem uz co mam skusit, aby to prestalo, naozaj som skusala z dostupneho vsetko vratane alternativnej mediciny, imunologie, femivaxin, roznych kvapiek, tabletiek,,,proste vsetko, naozaj. Existuje nieco z coho by to mohlo byt ineho? Pytala som sa lekara aj na toto, ci to nemoze byt dovod preco sa nedari a on povedal, ze toto je lokalny problem a na otehotnenie to nema vplyv. Lenze neviem preco vnutorne mam stale pocit, ze z tych vsetkych liekov a preparatov musim mat prostredie dole take znicene, ze spermie nemaju sancu aby tam prezili, alebo fungovali ako maju. Testy ostatne ako je spermiogram a postkoitalny test ma cakaju az po dvoch stimulovanych a zaroven neuspesnych cykloch. Zacinam mat z toho vacsi stres ako by bolo vhodne a naozaj sa velmi trapim hlavne kvoli tym mykozam.
    P. doktor prosim poradte mi co mam este skusit, aby som sa tych mykoz zbavila. Preventivne si davam aj rozne probiotika na vkladanie a dostanem ju aj tak, nepouzivam mydlo, zehlim bielizen, umyvam sa primerane, partner je zdravy (bol na vysetreni). Za poslednych 6 tyzdnov som mala mykozu uz 3x, je to neunosne, frustrujuce. Najhorsie je, ze mi nezaberaju ani predpisane lieky, vzdy sa s tou mykozou trapim vyse tyzdna a je hrozne silna, ani neviem vdaka comu to potom nakoniec prejde. Taktiez vas prosim o radu, ci si myslite, ze to moze mat vplyv na otehotnenie a ako by som si tam mohla floru zlepsit pre spermie, ak si myslite, ze ju tam mam asi zlu. Taktiez sa chcem spytat, aky mate nazor na vyrobok Pre-speed. Chcem ho uz zo zufalstva vyskusat.

    Dobrý deň,¨
    opakované mykozy možu byť dosledkom neliečeného zápalu krčka, bolo by vhodné vyšetriť aj krčok s odbermi na chlamýdie a GO.
    Preparát pre speed naozaj nepoznám ani netuším o čo ide.