Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Kedy otehotniet

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, mam 36 rokov a pokusame sa otehotniet, viac ako rok a zatial bez uspechu, rada by som vedela kedy mam asi ovulaciu, mam velmi nepravidelny cyklus (24 az 32 dnovy). Skusala som aj ovulacne testy a zatial mi nikdy nevysiel pozitivny vysledok. Moja doktorka mi odporucala mat styk kazdy druhy den po menzese, ale vzhladom na moj vek, nemala by som si dat spravit aj nejake dalsie vysetrenia (chlamydie a pod.)? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vhodné je endokrinologické vyšetrenie, aj kvoli nepravideľnosti cyklu. Ak sa Vám nedarí viac ako rok, potom už je vhodné aj vyšetrenie v centre pre neplodné páry.

Podobné otázky

 • kedy otehotnieť?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcela by som od Vás poradiť.Plánujem mať tretie dieťa, sale beriem silné lieky, ktoré sme už s mojou lekárkou prebrali a budeme ich postupne vysadzovať a nasadzovať také ktoré nebudú škodiť plodu.Keďže je to plánované, chcela by som rodiť na začiatku apríla 5-15.4.2011 Ktoré dátumy by som mala asi otehotnieť? A ešte ma trápi jedna vec, pri druhom tehotenstve som bola na rizikovom, pre hroziaci predčasný pôrod.Môže byť, že teraz automaticky budem zasa, kvôli tomu na rizikovom?Alebo každé tehotenstvo je iné?Veľmi pekne ďakujem. Viki :)