• myom

    dobry den pan doktor, s manzelom sme sa rozhodli mat druhe babo.Pred pol rokom mi pri preventivnej prehliadke doktor nasiel myom 1,5 cm.Moze myom sposobovat problemy pri otehotneni alebo pri pripadnej tehotnosti?dakujem

    Dobrý deň,
    samozrejme závisí na lokalizácii myomu, ale obyklve takto malý myom žiadne potiaže nerobí. Ak by však bol umiestnený tesne pod sliznicou, alebo ak by zasahoval do dutiny, može sposobiť potrat. Vhodné je opakované vyšetrenie pred otehotnením.