• Hernia

    Dobrý deň pán doktor.Až 6 mesiacov pod porode na preventívnej kontrole u gynogologa som zistila,že mám herniu (rozostup priamých brušných svalov).Môj stav sa lepší,ale veľmi pomali pravidelne posilujem brucho,ale mám stále dosť veľké.Chcem sa spýtať,že či ma to čaká aj po druhom tehotenstve a čo je dobré robiť hneď po porode keď má žena herniu(ležať na bruchu alebo dať si korzet akolo pásu ???)

    Dobrý deň,
    rozostup priamych svalov je najlepšie riešiť konzervatívne cvičením. Korzet síce pomože kozmeticky ale šetrí svaly pred námahou a stav nijako nerieši. Určite by ste mala pravideľne cvičiť predné brušné svaly. Ak by sa stav neupravil je možné aj chirurgické riešenie.