• Hernia na pupku

    Dobry den, pocas tehotenstva sa mi v 6 mes urobila hernia na pupku. Do konca tehotenstva som nosila specialny elasticky pas. Rodila som sekciou, aj kvoli hernii aj kvoli velkosti babatka.
    Po porode som nemala s tym skoro ziadne problemy, ale az teraz, ked ma syncek 7mes a 9kg. Zacala sa mi zase vytvarat gulicka na pupku, ktora ma bolieva.
    Chcela som sa opytat, ci to treba operovat a ake to ma nasledky ked pojdem, alebo nepojdem na operaciu pri dalsom tehotenstve. Ak pojdem, ci su tam nejake rizika a ak nepojdem taktiez.

    Moja druha otazka je, co si myslite o rodeni druheho babatka prirodzenou cestou po prvej sekcii.

    Dakujem velmi pekne za vasu odpoved. Zuzana

    Dobrý deň,
    ak Vám robili cisársky kvoli hernii, prečo ju nezoperovali ?
    Operácia je nutná, ak máte kvoli hernii problémy, vhodné je chirurgické vyšetrenie, aby zistili riziko zaškrtenia čreva v hernii.