• tehotenstvo a hernia

    Dobrý deň pán doktor, mám už 2 ročnú dcérku( pôrod klasický) a plánujem dalšie dieťa ale dnes mi zistili herniu umbilicalis parva reponibilis( problémy nerobí len 3 dni po skončení menštruácie ma bolí pupok, potom zas celý mesiac nič). Chcem sa opýtať či táto hernia môže spôsobovať nejaké problémy v tehotenstve a hlavne bábätku. či si ju mám dať pre otehotnením operovať.neviem sa rozhodnúť čo robiť. poviem pravdu bojím sa operácie.ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    o tom by mali rozhodnúť chirurgovia, osobne si myslím, že takáto malá hernia by nemala sposobovať v tehotnosti problém, ale poraďte sa s chirurgom.