• CIN I

    Dobry den pan.Doktor,

    chcela by som sa spytat, ze mala som z cytologie vysledky pred rokom a pol CIN I. Potom dva krat po sebe Negat. Je mozne, ze mam HPV virus ktory mi sposobil lahsiu displaziu? Mozem sa tej CIN I bat? Chcem si dat urobit testy na HPV virus aj tak.

    Dakujem za odpoved a s pozdravom

    Maťa

    Dobrý deň,
    CIN I nie je cytologická diagnóza ale histologická. I keď niektorí cytologovia vedia na základe cytologických zmien odhadnúť prítomnosť CIN, nikdy to nie je presné a je to iba odhad.
    Cytologia nepredpovedá závažnosť zmien, iba pravdepodobnosť ich prítomnosti.
    Testy na HPV nie sú nijako indikované, ich výsledok nijako nezmení medicínske postupy vo Vašom prípade. Je to mrhanie peňazí v zdravotníctve, ak ich chcte možete si ich zaplatiť.