• cysty na vaječníkoch

    Dobrý deň, chcem sa spýtať na cysty na vaječníkoch. Lekár ma sleduje už dlhšiu dobu kvôli rastúcim cystám. Už 2x mi robili laparoskopiu . Cysty sú tu opäť a rastú. Jedna má okolo 6cm a druhá cysta 5 cm.Lekár mi predpísal liek Duphaston 2x denne a mám ho brať hneď teraz, nečakať na menzes. Ak nezmiznú zasa hrozí laparoskopia. Chcem sa spýtať, či to môže ovplyvniť rast cýst, príp. môžu zmiznúť a budem mať vôbec tie tri mesiace, čo ho mám užívať menzes?Vopred ďakujem za každú cennú radu.

    Dobrý deň,
    cysty sú veľmi heterogénna skupina ochorení, príčin ich vzniku je mnoho.
    Ak ide o hormonálnu záležitosť, tak sa to vyrieši antikoncepciou ak je to niečo iné, je potrebná operácia a mikroskopická analýza.