Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Strava

    , Autor: TimeaF33

    Dobrý deň, mam 9 mesačnú dcéru ktorú ešte stále kojím a ktorá má ekzém a doposiaľ sme si všimli, že ekzém sa zhoršuje ak zjem niečo mliečne. Chcela by som jej do stravy zaradiť jogurt alebo maslo ale keďže mliečne jej zjavne robí problém tak sa chcem opýtať, či je vhodné jej dať aj biely bezlaktózový jogurt alebo maslo ak klasické nemôže?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Maslo do roka nepotrebuje vôbec. Ak ste si sama všimli, že na mlieko vo vašej strave zle reaguje, nešla by som do žiadneho jedla z kravského ani iného / kozie, ovčie sojové atd/ mlieka.