Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dusenie v spánku

    , Autor: Anika96

    Dobrý deň pani doktorka, chcem sa spýtať na radu. Malý má za pár dní 2 roky. Od malička sa nám stáva, že mu počas spánku zabehne slinka a začne sa dusiť. Hlavne ak zaspí v aute. A občas sa to stane aj keď sa sám uloží vyššie na vankúš. Je to potrebné riešiť s pediatrom či myslíte, že s toho vyrastie alebo je to len zlou polohou pri spánku? Ďakujem za Váš názor. S pozdravom A.S.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hlavne ak zaspí v aute, nikdy ho doma nenechajte v sedačke spať, mohlo by to byť nebezpečné až fatálne.
    Slinka mu naozaj môže zabehnúť, keĎ zaspinká v nevhodnej polohe alebo mal predtým niečo v ústach. Ak si len zakašle a inak nemá žiadne ťažkosti nie je potrebné podrobné vyšetrenie. Ak y sa to stávalo často, napríklad aj keď spí vo svojej posteli, tak ako je zvyknutý, konzultujte lekára.