Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pýtať sa cikat

    , Autor: MamaBezMena

    Mám chlapca 2r3m nechce sa pýtať cikať.. všetkému rozumie.. vie zadržať, vie pustiť, vie kedy čo.. ale aby sa vypýtal alebo šiel sám si sadnúť tak nejde.. keď ho dopytujem tak sa začne opúšťať - plače hádže sa po zemi dovtedy kým sa nepocika lebo viem že už by mu aj bolo treba.. už 4 mesiace som mala s ním trpezlivosť už som sa ja vyhrážala, aj som mu dala späť plienku ktorú nechce a reve že ju má a snaží sa ju dať dole.. keď ju aj nacikal prišiel že dole.. mokré ako také mu vadí len na hrudníku mokré slipy sú mu jedno.. kakanie detto príde už s hotovým..párkrát sa stalo že som to videla na ňom že to pôjde to som ho dala a bezproblémové to bolo.. keď som skúšala tie metódy tak nič.. keď som ho nedopytovala docural všetko.. keď sa často tak nechce ísť na nočník.. v obchode sa mi pocikal správil tam scénu že Oscara by mohol dostať.. kľudne som vysvetlila čo a ako a že musí byť mokrý že nemám oblečenie.. bolo dobré obdobie že síce sa nepýtal ale vydržal nepocikal sa.. ale toto čo teraz je nonsens neviem čo ďalej s ním..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Býva to v tomto veku. Hlavne o tom doma netreba pred dieťaťom vôbec!!!!!!!rozprávať, nesmie vedieťa, že vás to trápi, robí to nascjvál, lebo vie, že tým upútava na seba pozornosť. Ani s manželom ani s mamou, sestrou kamoškou proste s níkým o tomto probléme pred ním nehovorte!!!!tvárte sa, akože vás to nezaujíma ani nedojíma. Dla bysom mu znov aplienky a v kľude, keď ste úplne samio dvaja mu vysvetlila,že veľkí sa npocikvajú ani nepokakávajú,lebo chodia do záchoda, malí na nočník. Ale keď on nechce, nepovie, tak musí mať plienku. Trvajte na svojom, ale pokojne, bez kriku, bez trestov. Uvidíte, že sa to vyrieši.