Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Oblizovanie špinavých rúk

    , Autor: Petra Da

    Dobrý večer pani doktorka, dnes sme boli vonku a dcérka behala po kalužiach a vodu chytala aj rukami. Po návrate domov sme ju prezliekali a v tom zhone sme jej zabudli umyť ruky. Napadlo mi to až vtedy, keď som ju zbadala ako si cmula prsty. Chcela by som sa spýtať čo jej môže hroziť. Teraz sa stresujeme, pretože na umývanie rúk si potrpime a v utorok dcérku čaká očkovanie.
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už nemôžete spraviť ničl Nech vás upokojí to, že obsah žallúdka má taký charakter, že choroboplodné zárodky zničí, samozrejme nie všetky, preto občas ochorenie príde. Myslite na umývanie rúčiek ale teraz sa už netrápte. Dobrou prevenciou ochorenia špinavých rúk je očkovanie proti žltačke A