Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Časté zabehnutie slín, tekutín

    , Autor: PetusKK

    Dobrý deň prajem, rada by som sa poradila. Syn má aktuálne 18 mesiacov. Už okolo 8mes. sa občas pri dojčení stalo, že mu prudko zabehlo mliečko a silno sa rozkaslal. Zmenili sme polohu a vytratilo sa to. Posledné týždne však pozorujem niečo podobné, náhle v autosedacke, pri sedení na pohovke... Akoby v určitom uhle. Nie vždy predtým niečo pije, takže sme usúdili, že mu občas tak zabiehajú aj slinky. Chcem sa preto spýtať, či je možné že tam môže byť aj nejaký skrytý problém alebo z toho jednoducho musí vyrásť? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    U detí to môže byť, napríklad pri hre, pri pití v priebehu konzumácie jedla. Deti mávajú aj v tomto veku ešte reflux, takže sa mu môže vrátiť obsah žalúdka do pažeráka a preto zakašle. AK je to však nápadné a časté, je potrebné sa poradiť s lekárom