Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hlisty a ich prevencia

    , Autor: Dominika97

    Dobrý deň, prosim o radu.
    V nedeľu sme si kúpili psa ... psik zive snami vo vnútri ... po 2 dňoch sme si ho dali odčerviť ..mam doma 5mesacne a 3r dieta .. su spolu nonstop. Po odcerveneni (cize dnes) sme zistili ze psik mal /ma?. Škrkavku ... prosim vas ako to riešit s detmi? ...su nejake na prevenciu lieky alebo iba urobit testy? (Ak test dokaze to zistit po tak kratkej dobe?)

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak by dostali škrkavku od nového psíka prejaví sa to až po niekoľkých týždňoch / 12/. Je potrebné psíka pravidlene odčervovať. Deti by mali Ak by dostali od psíka škrkavku objaví sa to až po niekoľkých týmať oddelené teritorium od psa: hlavne stran jedenia, hračiek, to menšie lezenia. Musia si stále umývať ruky a nepchať ruky do pusy.
    Preventívne by som ja nič nepodávala. Je potrebné možno o nejaké tri mesiace vyšetriť deťom stolicu. Ale hlavne pravidelne odčervovať psíka.