Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vaha 9 mes.dietata

    , Autor: iva-2

    Dobry den p.doktorka.
    Je podla Vas normalne, ze dieta papa pekne, no pocas 6 tyz nepribralo a drzi si vahu 7810g?
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa má priebežne priberať, hmotnostné prírastky sú rôzne, ale hmotnosť stúpa.
    To, že za šesť týždńov nepribralo môže mať tri príčiny:
    Zle ste si zapamätali predchádzajúcu hmotnosť
    Vážii ste sa na inej váhe
    Dieťa sa veľa pohybuje oproti obdobiu predchádzajúceho váženia, ale toto by nemala byť príčina úplného zastavenia zvyšovania hmtonosti. preto odporúčam dieťa po týždni znova prevážiť na tej istej váhe: