Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Suchá pokožka

    Dobrý deň,
    mame taký problém. Mám dvojtýždňovú dcérku, ktorá ma veľmi suchú pokožku, na nožkách a ručkách sa jej dokonca olupuje kožka. Doktorka mi povedala aby som jej do kúpeľa dávala oilatum a potom ju už s ničím nenatierala.
    Ja som to dvakrát vyskúšala ale nevidím žiadne zlepšenie. Predtým som ju kúpala len v čistej vode. Nemala by som ju natierať nejakým olejčekom alebo nejakým krémom.

    A ešte jedna otázka na celom krku sa jej robia potničky (aspoň ja si to myslim, take male červene vyražky, niektore aj s bielou špičkou) a na to jej vraj mám davat detsky puder.
    Tiež to nejako nezabera, tak neviem ci to prejde same alebo co s tym.
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Detský púder ja vôbec neodporúčam. Telíčko/ okrem krku, kde má potničky/ by som natierala olivovým alebo slnečnicovým olejom z lekárne a potničky tanno hermal lotion, tiež dostať v lekárni.