Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vetranie a prievan

    Môže vadiť ročnému dieťaťu spanie pri otvorenom okne (vetračka v lete), postieľka je od okna 3 metre, a ak sa spotí?
    Keď vetráme v týchto horúčavách v dvoch, troch izbách naraz s otvorenými dverami na izbách dieťa začne kýchať. Vnútri máme 27 stupňov - bývame v paneláku na najvyššom poschodí. Prečo môže kýchať- prievan, alebo aj pele?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aj prievan aj pele. Vetrajte tak, aby dieťa nebolo bezprostredne v prievane. Otvorenú okenicu môžete mať. Ak má po kúpaní večer mokré vlásky, dajte mu ľahkú čiapočku, potom ju zoberte, keď vlásky vyschnú. Môžete k postieľke zavesiť aj chladný vlhký froté ručník, aby sa vzduch ochladil a zvlhčil.