Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,172 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • urologia

  , Autor: odbornik2

  Dobry den Pani doktorka Spanikova.chcela by som sa spytat na Vas osobny nazor na stahovanie predkozky u dvojrocneho chlapceka.nasa doktorka nam odporucala,aby sme po druhom roku sli k urologovi,ale pocula som aj ine nazory ako ,ze to mame nechat tak a ono sa to vekom upravi a teraz sa neviem rozhodnut.Nechcem mleho trapit pokial netreba.Za odpoved Vam vopred dakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Predkožka sa, ak nerobí ťažkost,i rastom penisu sama uvolní.Iiné je, ak nejaké ťažkosti, napríklad tlačenie pri močení, balonkovanie robí alebo ak chlapček trpí na infekcie močových ciest. V takom prípade je vyšetrenie na urológii a uvolnenie redkožky odporučené.

Podobné otázky

 • Ako pomôcť??

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň .Prosím Vás o radu môj 30 mesačný syn je už dlhšiu dobu(asi 3 mesiace) plačlivý a nervozný, sťažuje sa na to, že ho bolia chodidlá.Niekedy sa budí na bolesť aj v noci.Cez deň sa pýta na ruky lebo ho bolia nohy.Keď sme boli pri lekárke urobili mu krvný obraz ktorý bol v poriadku a lekárka usudila,že to je s rastu a predpísasla Vigantol 1x2 kvapky nohy ho však bolia stále.Ako mu pomôcť aby ho to tak nebolelo a dokedy to bude trvať?Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Takéto intenzívne bolesti nôh by som ďalej vyšetrovala. Ortopedické vyšetrenie rtg vyšetrenie, možno neurologia a podobne.

 • NEUROLÓGIA

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, môžete mi, prosím vás, vysvetliť záznam v správe USG CNS: fr. rohy užšie, CSPDO 1CM, III. a IV.komora bpn, gyrifikácia primeraná, SAP štíhle.
  Dieťa bolo riadne donosené.
  Za odpoveď vopred ďakujem..

 • endokrinologia- urologia

  , Autor: odbornik2

  syn bol ako 1,5 ročný operovaný, nezostúpilo mu jedno vajičko do mieška. Pri operácii lekárka zistila ze ide o prázdne puzdro a aby sa to v buducnosti nezvrhlo v nejaky nádor, vyoperovali mu ho von. Odporučali nám dávať veľky pozor na to jedno zostavajuce, co aj robime. Vajičko sa však ale pohybuje hore dole, často je hore v slabinách, na co sme upozornili aj lekára. Ten odporucil este jednu operáciu a to vajičko zafixovat. Syn mal teraz 4 roky. Aky je vas názor. Zoperovat, alebo len dalej sledovat, ak zoperovat tak teraz co najskor, alebo neskor. ? A Co by sa mohlo stat v pripade ze zoperovaný nebude.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Určite zoperovať. To, že vajíčko je položené v miešku mimo telo je veľmi dôležité pre jeho správnu funkciu, teda vývoj spermíí, ktoré potrebujú o dva až tri stupne nižšiu teplotu ako je teplota tela a tá je zabezpečená len na dne mieška. Ak sa to nedá do poriadku hrozí neplodnosť a podľa mnohých autorov v takomto vajíčku častejš vzniká nádorové bujenie.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: