Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Plienka

    Dobrý den,chcela by som sa spytat ci je v norme ked 3.5rocne dievcatko odmieta nocnik aj WC a pyta si plienku.Vydrži tak byt aj poldna kym nedostane plienku.Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    No celkom v norme to nie je. Deti v tomto veku už začínajú signalizovať močenie aj kakanie, treba byť v tomto ohľade veľmi opatrný, nič neunáhliť. Je to veľmi citlivé obdobie pre dieťa. Všetko súvisí s psychikou, prostredím dieťatka. myslím, že by ste sa mali veľmi citlivo, bez prítomnosti dieťatka poradiť s lekárom, ktorý pozná dieťatko aj jeho prostredie!!!