Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Výška dieťaťa

    Dobrý deň, pani doktorka! Moja neter má 4r a 4m a jej výška je 97 cm. Mne sa zdá, že je na jej vek nízka. Jej matka meria 164 cm a otec 198 cm. Je to v poriadku?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je na svoj vek naozaj nízka, mala by mať aspoň 105 cm. Ale z jednej informácie sa nedajú robiť žiadne závery, treba zhodnotiť rastový graf, hmotnosť a aj vývoj a potom sa k celkovému stavu vyjadriť. Mal by to spraviť jej lekár, ktorý ju pozná a od narodenia sleduje, resp. má aspoň jej dokumentáciu.